Produkty dla długiej sierści

SHAMPOOING POILS LONGS
Szampon dla psów długowłosych

(dawniej VITALITE POILS LONGS)

Opis produktu:


Specjalistyczny szampon przeznaczony przede wszystkim do kąpieli psów długowłosych, ale ze względu na zawartość cennych olejków, nadaje się doskonale do pielęgnacji psów o zszarzałej i przesuszonej sierści. Zawiera kompleks witamin, między innymi szczególnie ważną dla jakości owłosienia witaminę E oraz olejki roślinne, w tym czysty olejek jojoba. Głęboko odżywia włos, nadaje mu jedwabistość i połysk. Uznany za jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy szampon do pielęgnacji długiej sierści.
Niezbędny zarówno w codziennej pielęgnacji jak i w przygotowaniu psów długowłosych do wystaw. Jest tak łagodny, że można go używać również dla szczeniąt.
Nie zawiera olejku norkowego, który bardzo niekorzystnie wpływa na barwę owłosienia, a w przypadku białej sierści, w krótkim czasie powoduje jej żółknięcie.


Sposób użycia:

Przed kąpielą należy bardzo dokładnie rozczesać sierść, bo pod wpływem wody wszystkie supły ulegną zacieśnieniu i będą trudne do rozczesania. Na dokładnie zmoczoną sierść nanieść szampon, równomiernie rozprowadzić, delikatnie wmasować i obficie spłukać wodą. Ponownie nałożyć szampon, wymyć i bardzo dokładnie spłukać. Odcisnąć sierść ręcznikiem, nałożyć balsam, spłukać i wysuszyć niezbyt gorącą suszarką.


Rady:

• Po kąpieli niezbędne jest nałożenie odżywki Apres-shampooing Poils Longs, która odbudowuje naturalną lipoproteinową otoczkę włosa, działa antystatycznie, ułatwia rozczesywanie i skutecznie zapobiega plątaniu się włosa. Regularna, cotygodniowa kąpiel z użyciem szamponu Shampooing Poils Longs i odżywki/balsamu Apres-shampooing Poils Longs sprawi, że nigdy nie będziemy mieli problemu splątanej i sfilcowanej sierści.

• Przy każdym szczotkowaniu zaleca się stosowanie odżywki w aerozolu: Demelant Poils Longs lub, jeśli sierść jest przesuszona i zniszczona, odżywki regenerującej Dermo-reparateur Peaux Sensibles.

• Do pielęgnacji psów długowłosych używa się przede wszystkim szamponu Shampooing Poils Longs, jeśli jednak sierść jest słaba a włos bardzo cienki, można przed wystawą użyć wyjątkowo szamponu Shampooing Poils Courts, który sprawi, że włos będzie wprawdzie mniej jedwabisty, za to szata optycznie wyda się bardziej okazała.

• Jeśli kolor sierści nie jest dostatecznie wyrazisty, do pierwszego mycia można zastosować któryś z szamponów intensyfikujących barwę: Shampooing Poils Blanc (biel), Shampooing Poils Noirs (czerń) lub Shampooing Poils Abricot (brąz)

• Oprócz sierści, trzeba dbać także o oczy, uszy i zęby naszego przyjaciela. Do ich pielęgnacji przydadzą się preparaty z linii: HIGIENA: Soin des Yeux (oczy), Soin des Oreilles (uszy) i Soin tarte haleine (zęby).


Produkt opracowany pod nadzorem weterynaryjnym.produkt do kupienia w sklepie.png

Dostępny w opakowaniach:
200 ml
1 l


Uwaga:

Piękna, zdrowa sierść to nie tylko efekt profesjonalnych środków pielęgnacyjnych, ale również wartościowego, dobrze zbilansowanego pożywienia.

Z pełnym przekonaniem polecamy doskonałe duńskie karmy Mills Farm - Super Premium, zawierające bardzo dużo mięsa, niezbędne do utrzymania pięknej sierści kwasy tłuszczowe Omega 6 i Omega 3 oraz bukiet ziół będących źródłem witamin i mikroelementów. Bez chemicznych konserwantów, środkiem konserwującym są w 100% naturalne tokoferole, które w Unii Europejskiej są jedynym dozwolonym środkiem do konserwowania żywności dla niemowląt. Polecamy!


Więcej na temat karm Mills Farm - KLIKNIJ TUTAJ

pliki/artykuly/separator.jpg
APRES-SHAMPOOING POILS LONGS
Balsam-odżywka dla psów długowłosych
(dawniej CARESSE BRILLANCE)

Opis produktu:


Specjalistyczna odżywka przeznaczona przede wszystkim do pielęgnacji psów długowłosych. Daje również doskonałe efekty w pielęgnacji psów krótko i gładkowłosych, ponieważ silnie nawilża, odżywia i nabłyszcza sierść. Zawiera algi morskie oraz odżywcze olejki roślinne, wzmacnia i uelastycznia sierść, nadaje jej połysk, ułatwia rozczesywanie. Działa antystatycznie, zapobiega plątaniu i filcowaniu się włosa. Jej niezwykłe działanie można ocenić już po pierwszym zastosowaniu. Jest niezbędnym uzupełnieniem szamponu, bez niej rozczesanie bez strat mokrego długiego włosa będzie bardzo trudne.Sposób użycia:


Balsam-dżywkę nakładamy się po dwukrotnym umyciu i dokładnym spłukaniu szamponu, na wilgotną i odciśniętą ręcznikiem sierść. Pozostawiamy ją przez  2-3 minuty a następnie dokładnie spłukujemy. Delikatnie odciskamy sierść ręcznikiem i suszymy niezbyt gorąca suszarką.


Rady:

• Regularna, cotygodniowa kąpiel z użyciem szamponu Shampooing Poils Longs i odżywki Apres-shampoing Poils Longs sprawi, że nigdy nie będziemy mieli problemu splątanej i sfilcowanej sierści.

• Psa długowłosego nie wolno szczotkować na sucho, bo włos się elektryzuje i plącze. Przy każdym szczotkowaniu należy spryskać sierść odżywką w aerozolu Demelant Eclat Poils Longs.


Produkt opracowany pod nadzorem weterynaryjnym.produkt do kupienia w sklepie.png

Dostępny w opakowaniach:
200 ml
1 l

pliki/artykuly/separator.jpg
DEMELANT POILS LONGS
Odżywka w aerozolu dla psów długowłosych
(dawniej DEMELANT ECLAT)

Opis produktu:

Doskonała odżywka w aerozolu, która ułatwia szczotkowanie i rozczesywanie sierści. Działa antystatycznie, intensyfikuje kolor, odżywia i delikatnie natłuszcza. Zawiera olejki roślinne, kompleks witamin, składniki odżywiające skórę i sierść a także filtr UV, który chroni włos przed wysuszeniem i utratą koloru. Jest absolutnie niezbędnym kosmetykiem do pielęgnacji psów długowłosych. Spryskanie nią sierści podczas suszenia a także każdego szczotkowania ułatwia rozczesywanie i powoduje powstanie warstwy ochronnej, która bardzo skutecznie zapobiega brudzeniu się włosa, jego plątaniu i powstawaniu supłów.

Polecana dla wszystkich psów długowłosych z wyjątkiem czysto białych, dla których przeznaczona jest specjalna odżywka do pielęgnacji białej sierści Dermo-protecteur Poils Blancs.


Sposób użycia:

Przed każdym użyciem mocno wstrząsnąć pojemnik, żeby dokładnie wymieszać zbierające się na powierzchni produktu olejki. Spryskiwać sierść z odległości 20 - 30 cm. Osłonić ręką oczy i nos zwierzęcia.


Rady:

• Odżywkę należy stosować po każdym szczotkowaniu, co najmniej dwa razy w tygodniu, a jeśli sierść ma tendencję do elektryzowania się i plątania, nawet częściej. Regularne jej używanie pozwala utrzymać sierść w idealnej kondycji.

• Spryskanie sierści przed wejściem na ring nada fryzurze ostatni szlif, pięknie ją nabłyszczy i spowoduje, że będzie się ładnie układała.


Produkt opracowany pod nadzorem weterynaryjnym.produkt do kupienia w sklepie.png

Dostępny w opakowaniu:
400 ml

pliki/artykuly/separator.jpg
ULTRA DEMELANT POILS LONGS
Odżywka rozplątująca w aerozolu dla psów długowłosych

Opis produktu:

Doskonała odżywka w aerozolu, która ułatwia szczotkowanie i rozczesywanie sierści. Działa antystatycznie, intensyfikuje kolor, odżywia i delikatnie natłuszcza. Zawiera olejki roślinne, kompleks witamin, składniki odżywiające skórę i sierść a także filtr UV, który chroni włos przed wysuszeniem i utratą koloru. Posiada wszystkie zalety odżywki Demelant Poils Longs, różni się od niej zawartością substancji ułatwiających rozplątywanie. Umożliwia usuniecie supłów, odżywia i nabłyszcza włos oraz chroni go przed elektryzowaniem i plątaniem.

Sposób użycia:

Można ją stosować:

• do spryskiwania sierści przy szczotkowaniu, zwłaszcza u tych psów, które mają szczególne tendencje do elektryzowania i plątania się włosa.

• do rozplątywania supłów. Zaczynamy od delikatnego przeczesania sierści grzebieniem, żeby zlokalizować wszystkie splątania. Nasączamy obficie każdy supeł odżywką, pozostawiamy na 25 - 30 minut, a następnie rozciągamy go palcami i rozczesujemy ustawionym na sztorc grzebieniem. W razie potrzeby wszystkie czynności należy powtórzyć. Robimy to wszystko przed kąpielą, bo pod wpływem wody supły ulegną zacieśnieniu i będą bardzo trudne do rozczesania.

Rady:

• Jeśli pies będzie regularnie raz w tygodniu kąpany szamponem Shampooing Poils Longs, na mokrą sierść nałożymy balsam-odżywke Apres-shampooing Polis Longs, a do każdego szczotkowania, 2-3 razy w tygodniu użyjemy Demelant Poils Longs - pies nigdy nie będzie miał splątanej sierści.

• Do szczotkowania psów długowłosych należy używać dobrych, markowych szczotek, które nie elektryzują i nie wyrywają włosa.

Produkt opracowany pod nadzorem weterynaryjnym.produkt do kupienia w sklepie.png

Dostępny w opakowaniu:
125 ml
pliki/artykuly/separator.jpg
SHAMPOOING SEC POILS LONGS
Suchy szampon w aerozolu dla psów długowłosych

Opis produktu:

Delikatny puder w aerozolu, opracowany na bazie składników naturalnych, w tym skrobii ryżowej. Nie zawiera talku i minerałów, które wysuszają skórę i włos, dzięki czemu można go stosować dowolnie często. Pozwala przywrócić sierści czystość między kąpielami. Wchłania brud i tłuszcz. Przeznaczony specjalnie dla psów długowłosych o sztywnej lub koziej sierści ( shih-tzu, pekińczyki, biardy). Jest nieoceniony w przygotowaniu do wystaw: poprawia szorstkość, zwiększa objętość szaty a także intensyfikuje biel.
Do pielęgnacji psów o długiej, jedwabistej sierści się nie nadaje, bo ją usztywni.

Sposób użycia:

Osłonić ręką oczy oraz nos zwierzęcia. Spryskiwać sierść z odległości 20 - 30 cm, odginając kolejne jej warstwy tak, żeby puder dostał się aż do skóry. Pozostawić na kilka minut a następnie sierść wyszczotkować.
Uwaga: przed użyciem należy odwrócić pojemnik do góry dnem i mocno wstrząsnąć aż do usłyszenia kuleczki, ponieważ nieużywany przez dłuższy czas puder osiada na dnie opakowania.

Rady:

• Preparat jest niezwykle przydatny do przygotowania psów do wystaw. Wybiela i rozjaśnia sierść oraz zwiększa jej objętość.
Na wystawie, jeśli temperatura otoczenia zbliża się do zera, należy pojemnik trzymać za pazuchą, blisko ciała, ponieważ w niskich temperaturach urządzenie rozpylające może się blokować.

• Przy pomocy preparatu można przed wystawą zamaskować plamy na sierści. W tym celu należy spryskać sierść punktowo z odległości 2 - 3 cm. Nie wyszczotkowywać, tylko wetrzeć puder palcami. Uważać, żeby preparat nie dostał się do oczu.

Produkt opracowany pod nadzorem weterynaryjnym.produkt do kupienia w sklepie.png

Dostępny w opakowaniach:
150 ml
400 ml

Powrót na górę strony