Koty

pliki/artykuly/kot.jpg


Kot jest zwierzęciem bardzo czystym i sam dba o własne futerko. Nie należy jednak zapominać, że koty wydzielają silny, osadzający się na sierści alergen, który u około 30% domowników wywołuje reakcje uczuleniowe a zmywa się go właśnie podczas kąpieli. Dlatego też dla dobra właścicieli problemu czystości kociej sierści nie wolno lekceważyć.


SZCZOTKOWANIE

Szczotkowanie jest dla kotów bardzo ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym, ponieważ pozwala usunąć martwy włos, który połykany w dużych ilościach może spowodować problemy zdrowotne. Szczególnie często trzeba szczotkować koty długowłose, ponieważ ich sierść łatwo się plącze i filcuje. Jej spryskanie specjalną odżywką Demelant Felin bardzo ułatwi rozczesywanie, wzmocni sierść i sprawi, że nie będzie się elektryzowała i plątała.

     Odżywka do rozczesywania:
odzywka Felin.jpg


KĄPIEL

Koty domowe kąpane są raczej rzadko. Wystawowe, zwłaszcza długowłose, muszą być kąpane średnio raz na dwa tygodnie i chcąc nie chcąc muszą to polubić. Żeby uniknąć problemów należy przyzwyczajać kota do tego zabiegu jak najwcześniej, już od 4-5 miesiąca życia.
W zależności od rodzaju owłosienia mamy do wyboru trzy szampony:
Shampooing Felin – dla kotów krótkowłosych,
Shampooing Felin Poils Longs – dla kotów długowłosych,
Shampooing Felin Peaux Sensibles – dla kotów ze zniszczoną, przesuszoną sierścią oraz skłonnych do alergii.

     Szampony i balsam dla kotów:
szampon Felin.jpg szampon Felin Longs.jpg szampon Felin Sensibles.jpg balsam Felin.jpg


Po wymyciu, spłukaniu szamponu i odciśnięciu ręcznikiem warto nałożyć balsam-odżywkę Apres-shampooing Felin, która zregeneruje utraconą w czasie kąpieli lipoproteinową otoczkę włosa i zapobiegnie jego plątaniu i filcowaniu.
Jeśli kot jest wystawiany, a barwa jego sierści nie jest dostatecznie wyrazista, można ją zintensyfikować przy pomocy szamponu koloryzującego przeznaczonego dla tego koloru, który wymaga poprawienia: Shampooing Poils Blanc (biel), Noir (czerń) lub Abricot (złoto brąz).

     Szampony intensyfikujące kolor:
pliki/artykuly/1 szampon Poils Blancs.jpg pliki/artykuly/1 szampon Poils Noirs.jpg pliki/artykuly/1 szampon Poils Abricot.jpg


MIĘDZY KĄPIELAMI

Sierść kota można wyczyścić na sucho przy pomocy bardzo wygodnego w użyciu preparatu Lotion Felin. Wystarczy spryskać sierść kota i przetrzeć miękką szmatką, by stała się pachnąca i czysta. Bardzo przydatne są również lekko wilgotne chusteczki czyszczące Lingettes Felin, szczególnie dla kociąt.

     Czystość bez kąpieli:
lotion Felin.jpg chusteczki Felin.jpg

 

Powrót na górę strony