Psy długowłose

pliki/artykuly/afgan.jpg
S
ZCZOTKOWANIE


Psy o włosie długim, jedwabistym powinny być szczotkowane co najmniej 2 - 3 razy w tygodniu, zawsze po spryskaniu odżywką w aerozolu Demelant Poils Longs, która ułatwia rozczesywanie, działa antystatycznie i zapobiega plątaniu oraz filcowaniu się włosa.
Jeśli sierść jest przesuszona i wymaga kuracji naprawczej, można przez pewien czas stosować odżywkę regenerującą Dermo-reparateur Peaux Sensibles.

     Produkty do rozczesywania długiej sierści:
odzywka Poils Longs.jpg odzywka Dermo Reparateur.jpg

Do szczotkowania długiej sierści najlepiej nadaje się szczotka z naturalnego włosia a do rozczesywania średnio gęsty grzebień o idealnie gładko zaokrąglonych końcach.


KĄPIEL

Częstotliwość kąpieli: 3-4 razy w miesiącu
Przy normalnej, zdrowej sierści można zarówno do pierwszego jak i drugiego mycia stosować szampon Shampooing Poils Longs. Jeśli sierść jest matowa, przesuszona, a skóra się  łuszczy i jest podrażniona, bardziej odpowiedni będzie szampon regenerujący Shampoing Peaux Sensibles.

Jeśli chcemy poprawić barwę sierści, wówczas:
• Pierwsze mycie szamponem dostosowanym do koloru, który wymaga zintensyfikowania: Shampooing Poils Blancs (biel), Shampooing Poils Noirs (czerń) lub Shampooing Poils Abricot (złoto, brąz)

     Szampony intensyfikujące kolor:
pliki/artykuly/1 szampon Poils Blancs.jpg pliki/artykuly/1 szampon Poils Noirs.jpg pliki/artykuly/1 szampon Poils Abricot.jpg

• Drugie mycie szamponem dostosowanym do rodzaju i kondycji sierści: Shampooing Poils Longs - przy sierści normalnej, lub Shampooing Paux Sensibles - przy sierści przesuszonej i zniszczonej.
Jeśli kolor jest bardzo zszarzały, a pies ma być wystawiany, dla szybszego efektu do drugiego mycia można zastosować ponownie szampon koloryzujący.

     Szampony dla psów długowłosych:
szampon Poils Longs szampon Peaux Sensibles.jpg

Po kąpieli konieczne jest nałożenie balsamu-odżywki Apres-shampooing Poils Longs, bez której rozczesanie mokrej sierści bez strat jest prawie niemożliwe. Balsam odbudowuje utraconą w czasie kąpieli lipoproteinową otoczkę włosa, odżywia go i powoduje, że łatwo się rozczesuje, nie elektryzuje się i jest mniej podatny na plątanie. Spryskanie sierści w czasie suszenia odżywką w aerozolu Demelant Poils Longs wzmocni ten efekt i sprawi, że sierść będzie się pięknie układała.

     Produkty odżywiające długi włos:
balsam Poils Longs.jpg odzywka Poils Longs.jpg


MIĘDZY KĄPIELAMI

Jeśli nie mamy czasu żeby psa wykapać, możemy na włosianą szczotkę naciągnąć warstwę waty, skropić ją preparatem Lotion Tout Pelage i wyszczotkować. Ten zabieg pozwala przywrócić sierści czystość, jednak na dłuższą metę u psów długowłosych nic nie zastąpi prawdziwej kąpieli.POZOSTAŁE ZABIEGI PIELĘGNACYJNE

Codziennie - czyszczenie oczu płatkiem kosmetycznym nasączonym żelem Soin des Yeux . Pozwoli to nie tylko usunąć zanieczyszczenia z kącików oczu, ale także usunąć szpecące żółte zacieki, tzw. ślady łez.
Raz na tydzień - czyszczenie uszu przy pomocy żelu Soin des Oreilles
Dwa razy w tygodniu, lub jeśli trzeba nawet codziennie, spryskiwanie zębów preparatem Soin Tartre Haleine, który wspomaga utrzymanie higieny jamy ustnej i zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego.
Raz w miesiącu - skracanie pazurków a w zimie wycinanie włosów między opuszkami. W zależności od potrzeby smarowanie opuszek żelem Soin des Coussinets.

     Preparaty do utrzymania higieny:
Soin des Yeux.jpg Soin des Oreilles.jpg Soin Tartre Haleine.jpg Soin des Coussinets.jpg


ODŻYWIANIE I REGENERACJA WŁOSA

Po dłuższym spacerze, pół godziny przed kąpielą spryskujemy sierść obficie odżywką Dermo-reparateur Poils Sensibles, zawijamy psa w ręcznik i zachęcamy do małej drzemki. W tym czasie włos się regeneruje i wchłania potrzebną ilość olejków. Po przebudzeniu kąpiemy psa dwukrotnie szamponem Shampooing Poils Longs, dokładnie płuczemy, odciskamy ręcznikiem i na 2-3 minuty nakładamy balsam Apres-shampooing Poils Longs. Ponownie spłukujemy i suszymy sierść spryskując ją jednocześnie odżywką Demelant Poils Longs
Taka kuracja, zastosowana 2-3 razy w tygodniowych odstępach, daje znakomity efekt !

     Preparaty do kuracji regenerującej:
odzywka Dermo Reparateur.jpg szampon Poils Longs.jpg balsam Poils Longs.jpg odzywka Poils Longs.jpg


ROZPLĄTYWANIE WŁOSA

Przy prawidłowej i, co bardzo ważne, systematycznej pielęgnacji nie powinno być supłów. Jeśli jednak powstały, trzeba podjąć próbę ich rozplątania:
• Spryskać sierść odżywką Demelant Poils Longs, rozczesać, zlokalizować supły i zwilżyć je bardzo obficie odżywką rozplątującą Ultra Demelant Poils Longs. Pozostawić na pół godziny.
• Rozluźnić supły palcami i w miarę możliwości rozczesać grzebieniem ustawionym na sztorc.
Jeśli trzeba, ponownie zwilżyć supły odżywką i po pół godzinie ponowić rozplątywanie.
W ostateczności lekko poprzecinać je wzdłuż małymi, ostrymi nożyczkami tak, by stracić jak najmniej włosa.
• Wykąpać psa, nałożyć na kilka minut balsam Apres-shampooing Poils Longs, spłukać, a na koniec spryskać odżywką Demelant Poils Longs i szczotkując wysuszyć suszarką. Na tym etapie następuje ostateczne rozplątywanie włosa.

     Preparaty ułatwiajace rozplątywanie:
odzywka Poils Longs.jpg odzywka Ultra Poils Longs.jpg balsam Poils Longs.jpg


LABORATORIUM HERY RADZI:

Jeśli pies będzie systematycznie pielęgnowany przy pomocy trzech kosmetyków marki Hery: szamponu Shampooing Poils Longs, balsamu-odżywki po kąpieli Apres-shampooing Poils Longs oraz odżywki do szczotkowania w aerozolu Demelant Poils Longs - nigdy nie będzie miał splątanej sierści. Są to znakomite kosmetyki, tyle, że nie wystarczy je kupić, trzeba je jeszcze bardzo systematycznie używać. Efekt murowany!

     Zestaw do podstawowej pielęgnacji długiej sierści:
 szampon Poils Longs.jpg balsam Poils Longs.jpg odzywka Poils Longs.jpg

 

 

Powrót na górę strony